DAKO-CZ, a.s.

Adresa: Josefa Daňka 1956, 538 43 Třemošnice
Telefon: +420 469 617 111
E-Mail: dako-cz@dako-cz.cz
Web: www.dako-cz.cz www.dako-cz.eu
Zaměstnanci: 645 (za matku a dcery)
Činnost: Vývoj a výroba brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla

Společnost DAKO-CZ, a.s. je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla s 208letou tradicí. Firma s ročními tržbami okolo 76 milionů euro, na kterých se ze 60 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách. Vlastníkem společnosti je skupina CZECHOSLOVAK GROUP a.s.

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní vagóny, osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, údržbové vozy, soupravy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžírsku, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy. Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

DAKO-CZ založilo v posledních letech několik dceřiných společností: ostravskou výrobní společnost DAKO-CZ Machinery, mosteckou opravárenskou společnost DAKO-CZ Service a společnost DAKO-CZ Transelco, výrobce stavěčů. V Indii založila dceřinou společnost s názvem DAKO-CZ India a s indickými partnery joint ventures MEDHA DAKO-CZ Pvt. Ltd. a JWL DAKO-CZ Pvt. Ltd. DAKO-CZ již několik let úspěšně dodává své produkty právě do Indie.

Společnost DAKO-CZ je členem průmyslově-technologické skupiny Czechoslovak Group (CSG) a její divize CSG Mobility.

člen asociace UNIFE a ACRI
počet zaměstnanců: 645
rok založení společnosti: 1816