DAKO-CZ, A.S.

Adresa: Budovatelů 323, 538 43 Třemošnice
Telefon: +420 469 617 111
E-Mail: dako-cz@dako-cz.cz
Web: www.dako-cz.cz
Zaměstnanci: 500
Činnost: Vývoj a výroba brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla

Společnost DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s více jak 200letou tradicí. Firma s plánovaným ročním obratem kolem jedné miliardy korun českých, na kterém se ze 70 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách. Většinovým vlastníkem společnosti je společnost CZECHOSLOVAK GROUP a.s. Druhým akcionářem je společnost Tatravagónka a.s. Poprad, nejvýznamnější výrobce nákladních železničních vozů a podvozků v Evropě.

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen vEvropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžírsku, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy.

Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Společnost DAKO-CZ, a.s. má od roku 1996 zaveden systém řízení jakosti certifikovaný podle požadavků ISO 9001. V současné době splňuje požadavky normy ČSN EN ISO 9001:2016. DAKO-CZ, a.s. se plně ztotožňuje s filosofií uplatňování norem IRIS – International Railway Industry Standard, normy ISO/TS 22163:2017.

„Výrazně přispíváme k bezpečnosti na železnici“