ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Adresa: Emila Škody 2922/1, 301 00 Plzeň
Telefon: +420 378 186 666
E-Mail: transportation@skoda.cz
Web: www.skoda.cz
Zaměstnanci: 6200
Činnost: Výroba a dodávky kolejových vozidel

Skupina Škoda Transportation je významná evropská společnost v oboru dopravního strojírenství, její výrobky pozitivně ovlivňují život obyvatel mnoha zemí světa. Díky vysokým investicím do vlastního vývoje v současnosti vyrábí společnost celé portfolio moderních dopravních prostředků, které splňují nejnovější standardy a bezpečnostní normy. Jde o ekologicky šetrné výrobky, plnící náročné požadavky třetího tisíciletí, jako nízkopodlažní tramvaje, trolejbusy, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metra, trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Mimo to se Škoda Transportation soustředí i na poskytování full servisu, vývojem v rámci digitalizace, IT a samozřejmě technologií pro dopravní prostředky a další odvětví.

Škoda Transportation, která je součástí Skupiny PPF, zaměstnává více než šest tisíc lidí. Skupina má také několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i ve Finsku, Německu, Polsku, Maďarsku a Rusku. Na zvýšení kapacity výroby ve výrobních základnách firma v posledních letech investovala několik miliard korun. Významně tak zvýšila možnosti v oblasti výroby svých ekologických vozidel, zároveň patří mezi klíčové zaměstnavatele v oboru.
Moderní vozidla ze Škody Trasnportation pro železniční i hromadnou dopravu zásadně připívají k ekologickému bezemisnímu provozu, jsou symbolem bezpečné, kvalitní a komfortní přepravy. Většina dodávek skupiny Škoda Transportation míří na zahraniční trhy.

Více na:  www.skoda.cz.