Škoda Group (Škoda Transportation)

Adresa: Emila Škody 2922/1, 301 00 Plzeň
Telefon: +420 378 186 666
E-Mail: transportation@skodagroup.com
Web: www.skodagroup.com
Zaměstnanci: 8602
Činnost: Výroba a dodávky kolejových vozidel

Škoda Group je předním výrobcem řešení pro veřejnou dopravu. Skupina sdružuje významné společnosti z oboru dopravního strojírenství. Produkty vyráběné ve Škoda Group pozitivně ovlivňují životy obyvatel mnoha zemí světa.

Díky vysokým investicím do vlastního vývoje skupina vyrábí celé portfolio moderních dopravních prostředků, které splňují nejnovější standardy a bezpečnostní normy. Jde o ekologicky šetrné produkty, plnící náročné požadavky třetího tisíciletí, jako nízkopodlažní tramvaje, trolejbusy, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metra, trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Mimo to se Škoda Group soustředí i na poskytování full servisu, vývoje v rámci digitalizace, IT a samozřejmě technologií pro dopravní prostředky a další odvětví.

Škoda Group, která je součástí Skupiny PPF, zaměstnává téměř osm tisíc lidí. Skupina má také několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i ve Finsku, Německu, Rakousku, Belgii, Itálii, Polsku a Maďarsku. Do rozšíření kapacit výroby a nových technologií ve výrobních základnách skupina v posledních letech investovala několik miliard korun. Významně tak zvýšila možnosti v oblasti výroby svých ekologických vozidel, zároveň patří mezi klíčové zaměstnavatele v oboru.

Moderní vozidla Škoda pro železniční i hromadnou dopravu zásadně připívají k ekologickému bezemisnímu provozu, jsou symbolem bezpečné, kvalitní a komfortní přepravy. Většina dodávek Škoda Group míří na zahraniční trhy.

Více na: www.skodagroup.com